Hofheim am Taunus

Hofheim am Taunus położone jest zaledwie kilkanaście kilometrów od Frankfurtu nad Menem oraz Wiesbaden. Miasto liczy ok. 40 000 mieszkańców

Zdjęcie przedstawiające Ratusz w Hofheim am Taunus

Poznajmy się …

Hofheim am Taunus podobnie jak Pruszcz Gdański jest częścią dużej aglomeracji, wraz z miastami Diedenbergen, Langenhain, Lorsbach, Marxheim, Wallau i Wildsachsen. Dzięki swojemu położeniu, doskonałemu połączeniu komunikacyjnemu z Frankfurtem nad Menem, rozwiniętej infrastrukturze, dostępem do szpitala oraz szeroką ofertą szkół, firm i wydarzeń kulturalnych, Hofheim am Taunus jest miejscem, w którym dobrze się mieszka, spędza wolny czas i pracuje.

Miasto jest malowniczo położone na skraju zalesionego masywu górskiego Taunus, z wyjątkowo klimatycznym starym miastem z odrestaurowanymi domami z muru pruskiego, kawiarniami i sklepami. Działa tam teatr letni oraz odbywają się koncerty muzyki klasycznej. W miejskiej hali odbywają się przedstawienia teatralne, kabaretowe i koncerty. Hofheim am Taunus jest również gospodarzem wielu plenerowych festiwali, które są atrakcją dla mieszkańców miasta i okolic.
Miasto posiada Muzeum Miejskie zbudowane na fundamencie XVIII-wiecznego zabytkowego gospodarstwa, gdzie podziwiać można stałą kolekcję lokalnej historii oraz cztery nowe wystawy rocznie.

Prawie 40% powierzchni miasta jest zalesione, co sprzyja aktywności rekreacyjnej i sportowej, takiej jak wędrówki piesze, wycieczki rowerowe, jazda konna czy golf. W Hofheim am Taunus znajduje się park wodny, który co roku przyciąga prawie 500 000 odwiedzających oraz 18-dołkowe pole golfowe.

Hofheim am Taunus oprócz Pruszcza Gdańskiego prowadzi współpracę partnerską z miastami: Chinon we Francji od 1967 roku, Tiverton w Anglii od 1980 roku, Buccino we Włoszech od 2008 roku.

Więcej na: www.hofheim.de

Hofheim am Taunus

Hofheim am Taunus